Szczupłą być..
szczuplabyc.net
Jak ograniczyc podjadanie miedzy posilkami

Jak ograniczyć podjadanie między posiłkami? Najlepsze sposoby

Pij wodę przed posiłkiem

Wypicie dużej szklanki wody na kilka godzin przed każdym posiłkiem może pomóc szybciej się nasycić i zmniejszyć ochotę na przekąski. Ponieważ woda jest naturalnie występującym składnikiem odżywczym, nie ma ona kalorii i nie pobudza apetytu na jedzenie czegokolwiek innego.

Jeśli masz problemy z piciem większej ilości wody, spróbuj ustawić przypomnienie w telefonie lub komputerze. Możesz też w kreatywny sposób podejść do picia wody: napełnij szklankę lodem i wodą, włóż do niej plasterek cytryny lub dodaj kilka kropli olejków eterycznych do wody. Wszystko, co sprawi, że woda stanie się bardziej interesująca lub przyjemna, może pomóc Ci pić jej więcej.

Przygotuj posiłek z wyprzedzeniem

Wiele osób lubi podjadać między posiłkami, ponieważ są głodne, a jeszcze nie jadły. Przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem może pomóc uniknąć tego problemu, ponieważ będziesz mieć jedzenie gotowe do spożycia, gdy tylko poczujesz głód. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu posiłków nie będzie się odczuwało potrzeby podjadania, ponieważ łatwo będzie można jeść, gdy poczuje się głód. Jedzenie z wyprzedzeniem może także pomóc w utracie wagi, ponieważ dzięki temu unikniesz zachcianek na jedzenie o wysokiej zawartości kalorii i tłuszczu.

Do zdrowych przekąsek, które można łatwo przygotować, należą: niskotłuszczowy jogurt, torebka orzechów, pojemnik z niskotłuszczowymi płatkami owocowymi i pojemnik pełen świeżych owoców. Można też przygotować niskotłuszczowe przekąski o wysokiej zawartości błonnika, spożywając warzywa, takie jak brokuły, marchew i sałatki. Można też przygotować niskotłuszczowe przekąski, dodając do posiłku niewielką porcję białka wraz ze zdrowymi węglowodanami.

Jedz częściej, ale mniejsze porcje w ciągu dnia

Aby uniknąć uczucia głodu między posiłkami, staraj się jeść częściej w ciągu dnia, ale mniejsze porcje. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia 3 dużych posiłków dziennie, spróbuj jeść 5 mniejszych. Jedzenie 5 razy dziennie jest łatwiejsze niż spożywanie jednego dużego posiłku, ale pozwala też jeść znacznie częściej, co może pomóc w zapobieganiu uczuciu głodu.

Trzymaj jedzenie tylko w kuchni

Jeśli zdarza Ci się podjadać między posiłkami, może to być spowodowane tym, że masz w domu przekąski lub smakołyki, których starasz się nie jeść. Najlepszym sposobem na ograniczenie podjadania między posiłkami jest trzymanie przekąsek i smakołyków w kuchni. W ten sposób nie będziesz mieć ich w domu, gdy będziesz próbować schudnąć.

Jeśli jednak zdarzy Ci się zjeść któryś z tych produktów w domu, spróbuj podzielić go na mniejsze pojemniki i zabrać ze sobą do biura. W ten sposób będziesz mieć coś do przekąszenia tylko wtedy, gdy będziesz na miejscu, i nie będziesz czuć pokusy, by jeść, gdy nie będziesz w nastroju.


Komentuj

Ostatnio dodane

zdrowe zrzucanie nadwagi

Zdrowe zrzucanie nadwagi - zadbaj o swoją kondycję fizyczną i psychiczną

W dzisiejszych czasach, kiedy nadwaga jest coraz częstszym problemem, wiele osób szuka sposobów na zrzucenie z

Czytaj dalej
Dlaczego nie mozesz schudnac - 3 mozliwe przyczyny

Dlaczego nie możesz schudnąć? 3 możliwe przyczyny

1. Nie jesteś w deficycie kalorycznym, czyli za dużo jesz Jedzenie zbyt dużych ilości jest zazwyczaj

Czytaj dalej