Szczupłą być..
szczuplabyc.net
Dlaczego nie mozesz schudnac - 3 mozliwe przyczyny

Dlaczego nie możesz schudnąć? 3 możliwe przyczyny

1. Nie jesteś w deficycie kalorycznym, czyli za dużo jesz

Jedzenie zbyt dużych ilości jest zazwyczaj wynikiem braku deficytu kalorycznego. Aby schudnąć, musisz spożywać mniej kalorii, niż spala Twój organizm. Można to osiągnąć, podejmując aktywność, która spala kalorie, lub zmniejszając wielkość porcji. Jedząc dziennie o 500 kalorii mniej niż organizm spala, można stracić 1 funt wagi w ciągu miesiąca.

Jeśli jesz 1500 kalorii mniej, schudniesz 2 funty w ciągu miesiąca. Jak widać, istnieje ogromna różnica między deficytem 500 kalorii a deficytem 1500 kalorii.

2. Za mało się ruszasz, niska aktywność w ciągu dnia

Pewnie już o tym słyszałeś, prawda? Mniej jeść i więcej ćwiczyć to klucz do utraty wagi. Niestety, nie zawsze tak jest. Kiedy ludzie stosują dietę, często skupiają się na tym, co jedzą i jak często ćwiczą. Dieta to jednak bardzo nienaturalny sposób życia. Diety są zazwyczaj nietrwałe, a organizm walczy z nienaturalnymi zmianami poprzez spowolnienie metabolizmu i magazynowanie tłuszczu.

Gdy ludzie nie są przyzwyczajeni do ruchu, często rekompensują to sobie aktywnością w domu lub w samochodzie. To nie wystarczy do prowadzenia zdrowego stylu życia. Musisz poruszać swoim ciałem, a nie tylko samochodem.

3. Śpisz zbyt małą ilość czasu

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym metabolizmie i utracie wagi. Kiedy śpisz, Twój organizm naprawia i buduje mięśnie. Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, Twój organizm nie naprawia i nie buduje mięśni. W rezultacie, kiedy nie śpisz, nie jesteś tak silny, jak mógłbyś być. Co więcej, niedobór snu może wpływać na apetyt i zmniejszać spożycie pokarmów.

Sen odgrywa ważną rolę w regulacji hormonów, które kontrolują głód i pomagają czuć się sytym. Gdy brakuje Ci snu, masz obniżony poziom leptyny - hormonu, który informuje Twój mózg, że zjadłeś już wystarczająco dużo.


Komentuj

Ostatnio dodane

zdrowe zrzucanie nadwagi

Zdrowe zrzucanie nadwagi - zadbaj o swoją kondycję fizyczną i psychiczną

W dzisiejszych czasach, kiedy nadwaga jest coraz częstszym problemem, wiele osób szuka sposobów na zrzucenie z

Czytaj dalej
Jak ograniczyc podjadanie miedzy posilkami

Jak ograniczyć podjadanie między posiłkami? Najlepsze sposoby

Pij wodę przed posiłkiem Wypicie dużej szklanki wody na kilka godzin przed każdym posiłkiem może pom

Czytaj dalej